11 Kwiecień 2018/
Jakub Rzemieniecki

Jak promować stronę internetową, aby odnieść sukces?

jak-promowac-strone-www-blog

Na marketing internetowy składa się wiele różnych działań, które mają na celu podniesienie widoczności firmy w Internecie i tym samym zwiększenie ruchu na stronie www i wzrost sprzedaży. Każdy, kto posiada stronę internetową chce, aby generowała ona ruch i w konsekwencji przynosiła określone korzyści. W dzisiejszych czasach podstawą jest prowadzenie działań promocyjnych, ale ważne, aby całość była oparta na dobrze przemyślanej strategii. Podstawą jest oczywiście wysoko wypozycjonowana strona w wyszukiwarce Google, ale to nie wszystko. W tym artykule przedstawiamy i opisujemy działania, które pomogą dotrzeć do klientów i zwiększyć rozpoznawalność firmy czy marki.

1. Dlaczego promowanie firmy w Internecie jest tak istotne?

Internet to dzisiaj potężne narzędzie, z którego na co dzień korzysta ponad 3 miliardy ludzi. Według danych Gemius PBI w Polsce aktywnie korzysta z niego ponad 27 milionów osób i niemal tyle samo robi to, wykorzystując urządzenia mobilne. Średnio Polacy spędzają w Internecie nieco ponad 2 godziny dziennie. Te dane robią wrażenie i nie można zapominać, że wszystkie te osoby oprócz tego, że spędzają tam swój czas na rozrywce czy komunikowaniu się ze znajomymi, robią również zakupy i szukają usługodawców. Właśnie dlatego warto, aby prowadzić odpowiednie działania, które pomogą nam dotrzeć ze swoim produktem czy usługą do potencjalnych klientów.

2. Na początek opracowanie strategii

Rodzajów działań, które można prowadzić w celu poprawy widoczności witryny w Internecie jest sporo. Na samym początku warto przede wszystkim przemyśleć, czego oczekujemy od prowadzonych działań. Zapewne zwiększenie sprzedaży, ale czy to jedyny cel? Być może chcielibyśmy wykreować jakiś konkretny wizerunek naszej firmy, albo interesuje nas przesunięcie zainteresowania i sprzedaży na zupełnie nowy produkt lub markę? Na te pytania na pewno musimy znać odpowiedź, bo dzięki nim znajdziemy się bliżej odpowiedzi na pytanie jakich narzędzi użyć i na czym się skupić. Powinniśmy też określić konkretny czas na prowadzenie działań marketingowych, ponieważ jeśli np. prowadzimy sprzedaż sezonową, to warto rozpocząć nasze działania z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozostaje jeszcze określenie budżetu, który będziemy mogli przeznaczyć w całym okresie kampanii marketingowej. Jeśli odpowiemy sobie na te pytania, to będziemy dysponowali swoją wstępną strategią marketingową – oczywiście w dużym uproszczeniu.

jak-promowac-strone-www-2-blog

3. O czym należy pamiętać, jeśli chodzi o samą stronę www

Optymalizacja samej strony internetowej jest równie ważna jak samo prowadzenie działań marketingowych. Jeśli nasz serwis jest dobrze zbudowany oraz zoptymalizowany, łatwo i szybko można się po nim poruszać, to jest to korzystne zarówno z punktu widzenia samej wyszukiwarki Google jak i użytkownika, który naszą stronę odwiedza. Także warto pamiętać o tym, aby kod naszej strony internetowej był zoptymalizowany i odpowiednio dostosowany do bieżących algorytmów wyszukiwarki Google. Zwróćmy również uwagę, aby nasza witryna była odpowiednio otagowana, struktura linków prawidłowa oraz aby treści były atrakcyjne i w miarę często aktualizowane. Google zwraca również uwagę na to, czy strona jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, a także promuje np. te strony, które posiadają certyfikat SSL. Nieco więcej o tych zagadnieniach można przeczytać w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – kliknij tutaj.

4. SEO, czyli pozycjonowanie organiczne

SEO to wszystkie działania, które mają na celu podniesienie pozycji naszej strony internetowej w wyszukiwarkach (przede wszystkim chodzi o Google) na określona słowa kluczowe. W ramy procesu pozycjonowania wchodzi zarówno sama optymalizacja witryny internetowej, jak i działania mające na celu zbudowanie odpowiedniego zaplecza linków do naszej strony – tzw. Link building. Ważne są dwie rzeczy – po pierwsze strona powinna znaleźć się przynajmniej w TOP 10 wyników wyszukiwania. Niższa pozycja niż pierwsza strona wyników Google to olbrzymia przepaść jeśli chodzi o ruch przychodzący do naszej witryny. Drugą istotną kwestią jest to, aby wypozycjonowane były odpowiednie frazy, czyli takie, których używają użytkownicy, aby coś znaleźć. Nic nam nie da jeśli jesteśmy na pierwszym miejscu na frazę, którą używa garstka użytkowników. Z tych dwóch powodów wszystkie prowadzone działania powinny być sprawdzane i optymalizowane na bieżąco. Jeśli kampania pozycjonowania organicznego zostanie przeprowadzona prawidłowo, to mamy szansę na znaczące zwiększenie ruchu na naszej stornie.

jak-promowac-strone-www-3-blog

5. Google AdWords, czyli natychmiastowe efekty

W przypadku pozycjonowania organicznego na widoczne efekty trzeba zaczekać przynajmniej kilka tygodni, natomiast jeśli oczekujemy natychmiastowych wyników, to kampanie linków sponsorowanych Google AdWords są bardzo dobrym rozwiązaniem. Są one reklamami wyświetlanymi w wyszukiwarce Google oraz w witrynach internetowych będących partnerami w programie Google AdSense. W prowadzeniu kampanii AdWords najważniejsze jest, aby dobrze określić swoich odbiorców i cele, które chcemy osiągnąć. Reklama, którą planujemy opublikować, powinna przekazywać w bardzo zwięzły sposób najważniejsze informacje, które zachęcą użytkownika do kliknięcia w link i wejścia na naszą stronę. Ważne, aby taka reklama była w jak największym stopniu dostosowana do dobrze dobranej grupy docelowej, aby kliknięcia, które w końcu kosztują, nie były przepalane przez osoby, które nie będą w ogóle zainteresowane naszą ofertą. Prowadzenie takich kampanii to ciągła analiza danych i efektów, a następnie optymalizacja działań.

6. Obecność w Social Mediach

Prowadzenie profili oraz kampanii w mediach społecznościowych to bardzo dobry sposób na budowanie wizerunku swojej firmy i dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Nie ma nic lepszego niż społeczność ludzi, z którą możemy na bieżąco się kontaktować i budować relacje. Dzięki Social Mediom możemy również zwiększyć wiarygodność naszej strony www dla wyszukiwarki Google. Nie można też zapominać o płatnych kampaniach, które możemy w nich prowadzić – jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie społeczności skupionej wokół naszej firmy oraz na wzrost ruchu na naszej stronie internetowej.

7. Content marketing, czyli jak ważne są atrakcyjne treści

Pod pojęciem marketingu treści, czyli content marketingu, kryje się tworzenie atrakcyjnych i mających angażować użytkownika treści. W Internecie mogą to być treści tworzone na blogi, do artykułów eksperckich, infografik czy na nasze strony internetowe. Poza Internetem chodzi o treści tworzone do folderów, ulotek i wszelkich materiałów przeznaczonych do druku. Najważniejsze, aby tworzone treści były unikalne i wysokiej jakości. Musimy potrafić zainteresować nimi użytkownika i poprzez nie budować rozpoznawalność i wizerunek swojej firmy. Dobrze prowadzony content marketing przełoży się na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwarek oraz na zwiększenie ruchu na naszej stronie.

jak-promowac-strone-www-4-blog

8. Podsumowanie

Prowadzenie dobrej i skutecznej kampanii marketingowej na pewno nie jest proste i wymaga dużych nakładów czasu potrzebnych na analizę, wyciąganie wniosków i optymalizację. Konieczne jest również śledzenie aktualnych trendów oraz wymagań użytkowników i wyszukiwarek internetowych. Aby osiągnąć pozytywne efekty takiej kampanii potrzebna jest również pomysłowość oraz rozległa wiedza. Właśnie dlatego marketingiem internetowym zajmuje się cały zespół ludzi, gdzie każdy jego członek wyspecjalizowany jest w innej dziedzinie.
Jedno jest pewne – dobrze prowadzona kampania marketingowa przyniesie pożądane korzyści biznesowe, a poświęcone na nie nakłady na pewno się zwrócą.

Skomentuj

Pixel87ZQ
05 Sierpień 2019 20:19
<a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/n_R0-YosZ3g">Love Maze - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. Love Maze · BTS LOVE YOURSELF ? 'Tear' ? BigHit Entertainment Released on: 2018-05-18 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/xTIWZQNijmU">I Miss You (??? ??? ???) - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Loen Entertainment I Miss You (??? ??? ???) · Davichi While You Were Sleeping (??? ?? ???) OST Part.7 ? iHQ, Gazi Contents Released on...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/ghJURdZKq3I/">HOME - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Entertainment Co. Ltd. HOME · ko - BTS (?????) / en - BTS MAP OF THE SOUL : PERSONA ? Big Hit Entertainment Released on: 2019-...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/lu0XVRP_Bfc">134340 - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. 134340 · BTS LOVE YOURSELF ? 'Tear' ? BigHit Entertainment Released on: 2018-05-18 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/f5C0jojLRmU">Your World (?? ??) (Inst.) - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Loen Entertainment Your World (?? ??) (Inst.) · SE O While You Were Sleeping (??? ?? ???) OST Part.5 ? iHQ, Gazi Contents Released on:...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/jIKS7mTbXpM">Spring Day - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. Spring Day · BTS YOU NEVER WALK ALONE ? BigHit Entertainment Released on: 2017-02-13 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/HpguBytNLUg">Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? - YouTube</a><br />Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ??<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/w5_X-QFwmoo">Epiphany - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. Epiphany · BTS LOVE YOURSELF ? 'Answer' ? BigHit Entertainment Released on: 2018-08-24 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/mTQQRqRUegI">Come To Me (?? ?) - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Loen Entertainment Come To Me (?? ?) · Lee Jongsuk(???) While You Were Sleeping (??? ?? ???) OST Part.9 ? iHQ, Gazi Contents Released ...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/jCNt3jP8uR0">G-DRAGON | BIGBANG | NH?NG CA KHUC HAY NH?T C?A G-DRAGON | Best Of G Dragon Songs - YouTube</a><br />#G-dragon #bigbang<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/-YIj6H4ShQA">Lost - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Bit Hit Ent. Lost · BTS WINGS ? BigHit Entertainment Released on: 2016-10-10 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/hOHRni3FOAI">I Love You Boy - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Loen Entertainment I Love You Boy · Suzy(??) While You Were Sleeping (??? ?? ???) OST Part.4 ? iHQ, Gazi Contents Released on: 2017-10...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/2gqsIJvaYuE">Uncontrollably Fond FULL OST - YouTube</a><br />Hey guys! Here's the full OST of the beautiful kdrama 'Uncontrollably Fond'. Songs and artist: Ring my bell - Suzy Shower - Eric Nam Don't push me - Wendy x ...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/ZFUvKKVhqug">Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? - YouTube</a><br />Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ?? Best Of G Dragon Songs - ??? ?? ???? ???? ???? ??<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/03gYvlULaOA/">??????????????????? ??????? '?' Korea cute song. - YouTube</a><br />All song list and link MV 1.Give love - AKMU Link : https://youtu.be/x2XX3cNW4K0 2.Miss right - BTS Link : https://youtu.be/KmjISSgMhLk 3.Not spring, lo...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/ITc-om9SVr4">The Truth Untold (Feat. Steve Aoki) - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. The Truth Untold (Feat. Steve Aoki) · BTS LOVE YOURSELF ? 'Tear' ? BigHit Entertainment Released on: 2018-05-18 Auto-gene...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/nyLV5U5n95s">It's You - YouTube</a><br />Provided to YouTube by IOKI It's You · ?? / Herny ??? ?? ??? Pt. 2 Original Television Soundtrack ? (?)??? Released on: 2017-10-04 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/eAPC37uMYAI">Are You Human? Ost 1-9 | FULL ALBUM - YouTube</a><br />Are You Human? Ost 1-9 | Full Album 1. VIXX (??) - Is It Love? 0:00 2. LYn (?), Hanhae (??) - LOVE 3:15 3. Red Hair Ann (?????) - Who Are You? (?, ????) 7:09...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/0D28qd--kRE/">Euphoria - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Big Hit Ent. Euphoria · BTS LOVE YOURSELF ? 'Answer' ? BigHit Entertainment Released on: 2018-08-24 Auto-generated by YouTube.<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/384_y4CS9hI">Save ME - YouTube</a><br />Provided to YouTube by Bit Hit Ent. Save ME · BTS ???? Young Forever ? BigHit Entertainment Released on: 2016-05-02 Auto-generated by YouTube.<br />
Pixel87ZQ
19 Lipiec 2019 00:57
<a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/qe_c-kRHge8">ПРЯЧЬ &amp; ИЩИ + БИТВА РАНДОМА = ЖЕСТОКАЯ БИТВА В GTA ONLINE!!! - YouTube</a><br />Привет! Сегодня новое шоу в гта онлайн - прячь и ищи + битва рандома! Название говорит за себя, подробнее увидишь в ролике. Приятного просмотра!!! ? Я в Inst...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/d9m7d07k22A/">Warehouses: Last Week Tonight with John Oliver (HBO) - YouTube</a><br />It’s easy to buy things online, and even easier not to think about how they get to you. John Oliver discusses what happens when you click “buy now.” Connect ...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/-KubNXrx7NA/">Susu | Stand Up Comedy by Aakash Mehta - YouTube</a><br />Relatable Content Nasty Tickets are now available on BookMyShow: https://bit.ly/2LbSnWE For Enquiries: utkarsh@counterculture.co.in Venue Courtesy: The Habit...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/05HHNEFx_Rw">Сериал Disney - Ханна Монтана (Сезон 4 Серия 03) Американские горки «Калифорнийский визг» - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Американские горки «Калифорнийский визг» | CALIFORNIA SCREAMIN' серия 89 - s4e3 Все сериалы Канала Disney на YouTube http://www.yo...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/pziS2AUNFuU">Lp. #Искажение Майнкрафт #57 ГРАНИЦА МИРА В МАЙНКРАФТЕ - YouTube</a><br />ПОРА УЗНАТЬ НАСКОЛЬКО БОЛЬШОЙ МИР МАЙНКРАФТ! Выживание с модами, Подпишись прямо сейчас и не пропускай ни одного нового видео! Снимаем тут: http://streamcraf...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/SFcnnwfsQHg">Приколы 2017, июнь - как бросить пить? алкоголизм это плохо! | дизель шоу Украина - YouTube</a><br />Реклама и сотрудничество: dizelshow.ads@gmail.com Приколы 2017, июнь - как бросить пить | дизель шоу Украина Подпишись чтобы не пропустить: http://bit.ly/2kZ...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/r1KKDIUMllc">Сериал Disney - Ханна Монтана (Сезон 1 Серия 15) Не просто зомби - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Не просто зомби (MORE THAN A ZOMBIE TO ME) 15-я серия Все сериалы Канала Disney на YouTube https://youtube.com/KanalDisneySerie...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/7sOF47Ym3y8">ЗИДДЕР ПОПАЛ ЗА РЕШЁТКУ! ВЫЖИВАНИЕ БОМЖА В РОССИИ #223! МАЙНКРАФТ - YouTube</a><br />Я стал бедным и нищим бомжом в России. Как выжить, как заработать деньги! Новые приключения бомжа IP - Go.MineCoin.su<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/sWa-nqSMto0">Лив и Мэдди - Руни в квадрате (Сезон 1 Серия 2) l Игровые сериалы Disney - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Оригинальный комедийный сериал Канала Disney. Сестры-близнецы Лив и Мэдди похожи друга на друга, как две капли воды, но их характе...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/mwDCQYSVGbs">Сериал Disney - Волшебники из Вэйверли Плэйс (Сезон 3 Серия 12) Выбор наказания - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Все сериалы Канала Disney на YouTube https://youtube.com/KanalDisneySeries Все серии сериала «Волшебники из Вэйверли Плэйс» htt...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/BKmYueD2i4s">Сериал Disney - Ханна Монтана (Сезон 1 Серия 02) Лекарство от кумира - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Лекарство от кумира (MILEY GET YOUR GUM) 2-я серия: Концерт Ханны Монтаны. В нее влюблены не только все мальчики в школе, но и все...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/hrbkGzEav6Q">Барбоскины - Заветные желания Сборник 2017 года - YouTube</a><br />Yandex-market Барбоскины: https://market.yandex.ru/franchise/14022570?utm_source=youtube&amp;utm_medium=video&amp;utm_campaign=melnitsa2019&amp;utm_content=link1 У каждо...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/inFDFonXlJA">Смотри Disney - Ханна Монтана (Сезон 2 Серия 08) Полюби свою новую работу - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Полюби свою новую работу (TAKE THIS JOB AND LOVE IT) серия 34 Все сериалы Канала Disney на YouTube https://youtube.com/KanalDis...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/WesEY_vaGhM">МОСТ ТРЕСНУЛ ПО ШВАМ! СМЕРТЕЛЬНАЯ ПЕРЕГРУЗКА | BeamNG.drive - YouTube</a><br />Перегрузка и смертельный обрыв моста в BeamNG.drive Я VK: https://goo.gl/w50mFU<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/GLrPKV0hSJ0">Сериал Disney - Ханна Монтана (Сезон 3 Серия 23) Спасти Лоретту - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Спасти Лоретту | B-B-B-BAD TO THE CHROME серия 78 Все сериалы Канала Disney на YouTube https://youtube.com/KanalDisneySeries Вс...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/Sd7wJbG_nac">Очередь к пластическому хирургу | Дизель шоу - новый выпуск - YouTube</a><br />Реклама и сотрудничество: dizelshow.ads@gmail.com Дизель шоу - новый выпуск от 5.05.2017 Весна пора любви и премьерных выпусков Дизель Шоу! В 27 концерте луч...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/EyoXPCJOAZk">Сериал Disney - Ханна Монтана (Сезон 4 Серия 04) Ди-ду-ду-ду-да-Не-Не-Не выдавай секрета моего - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Ди-ду-ду-ду-да-Не-Не-Не выдавай секрета моего | DE-DO-DO-DO, DA-DON'T-DON'T-DON'T TELL MY SECRET! серия 90 - s4e4 Все сериалы Кана...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/yWX1dGLTRak">КЛАД ЧИТЕРА ПРОТИВ КЛАДА ГРИФЕРА ПРОТИВ КЛАДА ПОЛИЦИИ В МАЙНКРАФТ 100% ТРОЛЛИНГ ЛОВУШКА MINECRAFT - YouTube</a><br />>Мои аккаунты: »Второй канал- https://goo.gl/jXotVf »Подписка- https://goo.gl/2XOml6 »Я в Вк- https://vk.com/compot »Я в Instagram- https://goo.gl/nS3WHe »Я ...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/NRNG0ZpFAq8">(VR) ARKTIKA.1 - Русский постапокалипсис - YouTube</a><br />Получить подарки в World of Tanks - https://redir.wargaming.net/wwk0nvjt/?pub_id=Marmok (Подарок выдается при регистрации нового аккаунта) ------------------...<br /><a href="https://скачатьвидеосютуба.рф/watch/Nh46hwX2L-E">Сериал Disney - Волшебники из Вэйверли Плэйс (Сезон 4 Серия 22) Волшебники из квартиры 13-Б - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney Все сериалы Канала Disney на YouTube https://youtube.com/KanalDisneySeries Все серии сериала «Волшебники из Вэйверли Плэйс» htt...<br />
Alinka94ZH
06 Maj 2019 19:03

<a href="https://mrdns.info/watch/5xyx9ZIHhVc">Будни Мамы/Чем я Угощаю Гостей? Наше Застолье/ - YouTube</a><br />Дорогие друзья, было ли у вас такое, что к вам неожиданно едут гости и вам нужно придумать какие-то интересные блюда на скорую руку. Меня в таких случаях спа...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/Y7BGiHDYQ3c">София Прекрасная - Елена и тайна Авалора. Часть 3- Серия 27 Сезон 3 Мультфильм Disney про принцесс - YouTube</a><br />#disneyrussia #каналdisney #софияпрекрасная #софия #мультфильм #disney #софия_прекрасная #елена_из_авалора #принцессы #София #Прекрасная - #Елена и тайна Ава...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/DrkFKBseQLo">ТОРТ ИЗ ЛАВАША за 130 рублей. - YouTube</a><br />ВСЕМ ПРИВЕТ, МЕНЯ ЗОВУТ АНЯ. ЖИВУ В ГОРОДЕ КУРСК. Рецепт крема 500мл молока 150 г сахара 2 яйца 2 ст.л. Крахмал кукурузный Ванилин По желанию можно масло сли...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/Ujo74utLXB0">В СЕМЬЕ НОВАЯ ДОЧЬ /МАМА БАРБИ /Играем в куклы с Бетти - YouTube</a><br />Мультфильм с куклами. Маша не любит свою одноклассницу Марьяну, но именно она становится Машеной парой в проекте по искусству. СЕРИЯ ПРО МАРЬЯНУ - https://ww...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/UfDQrQ3SkgA">Барби: Жемчужная Принцесса - YouTube</a><br />Полнометражный мультфильм Barbie «Жемчужная принцесса» посвящен приключениям главной героини по имени Лумина. Она работает стилистом в салоне красоты, облада...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/3CUj0752k0A">ОДНОГО МАЛЫША УКРАЛИ /Мультик мама Барби - YouTube</a><br />ПЕРВАЯ ЧАСТЬ https://www.youtube.com/watch/ANYZsgXAOmg&amp;t=76s Мой второй канал https://www.youtube.com/channel/UCp7P5gD1QgJjTkA5K1NVC8w Джонни Паппет https:...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/qC8N3Ur5tzM">С ПРИБАВЛЕНИЕМ СЕМЕЙСТВА! /Дети Барби серия &quot;Няни&quot; - YouTube</a><br />Мультфильм с куклами Барби: Чандр и Ден Пискаля собираются на пикник, но вместо этого едут в больницу. Совсем скоро родится ребенок. Распакуем малышей Барби ...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/4A2oHZlSFF0">ПОДПИСЧИКИ УПРАВЛЯЮТ МОЕЙ ЖИЗНЬЮ / Мультфильм с куклами - YouTube</a><br />Барби снова решила стать блогером и снять видео на самую популярную тему. Джонни Паппет https://www.youtube.com/johnnypuppet Группа ВК: http://vk.com/bettypu...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/DXhXincgbzQ">ОГРОМНЫЙ ХОТ ДОГ. ГОТОВИМ САМЫЙ БОЛЬШОЙ ХОТ ДОГ - YouTube</a><br />ВСЕМ ПРИВЕТ, МЕНЯ ЗОВУТ АНЯ. ЖИВУ В ГОРОДЕ КУРСК. Подписаться на канал https://www.youtube.com/c/Буднимамы Всем спасибо за лайк и просмотр. Целую.<br /><a href="https://mrdns.info/watch/tAPLQpcRuqY/">PRO куклы #3. БАРБИ (Barbie) против Monster High. Самая продаваемая Барби - YouTube</a><br />*Определим кто популярнее Барби или Монстер хай *Узнаем о самой продаваемой Барби за всю историю существования компании Мател *В конце видео как всегда приве...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/dUT5rs5-EBE">ПОКУПКИ ЕДЫ НА МЕСЯЦ ? НОЯБРЬ ? СКОЛЬКО Я ТРАЧУ? #светланабисярина - YouTube</a><br />Покупки еды на октябрь https://youtu.be/CJL7Zz3edsI Покупки еды на 2 недели https://youtu.be/eXu_7LUybhg Меню на день https://youtu.be/ZvXdGT_J0CI Меню на де...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/sSPcJt2ZAUQ">PAPER DOLLS DOCTOR &amp; MEDICAL KIT FOR KIDS HOW TO DRAW HOSPITAL QUIET BOOK FOR KIDS DRAWING - YouTube</a><br />PAPER DOLLS DOCTOR &amp; MEDICAL KIT FOR KIDS HOW TO DRAW HOSPITAL QUIET BOOK FOR KIDS DRAWING<br /><a href="https://mrdns.info/watch/gxpk60Z5_Uo">КУКЛА С ЖИВОТОМ Anlily / МАМА С МАЛЫШОМ СЧАСТЛИВАЯ СЕМЬЯ - YouTube</a><br />Обзор и распаковка качественного кукольного набора &quot;мама и ребенок&quot; по очень бюджетной цене. В наборе беременная мама, ребенок и аксессуары BETTY PUPPET JUNI...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/LeT3qiRliy0/">Что делать, когда скучно - 12 идей! - YouTube</a><br />Подписывайся на канал: https://goo.gl/EhngTP 12 пранков и лайфхаков для школы - Как пронести еду в школу: https://youtu.be/o_NweVMJFTM?list=PLJTrPxyqh-tKl064...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/wIZy7BzHpmA">Наш ОБЫЧНЫЙ ВЫХОДНОЙ день Милана ВАРИТ СУП едем в Океанариум дед мороз под водой кормит рыб ВЛОГ - YouTube</a><br />Наш ОБЫЧНЫЙ ВЫХОДНОЙ день Милана ВАРИТ СУП едем в Океанариум дед мороз под водой кормит рыб ВЛОГ Подпишись на наш канал: https://goo.gl/uKKnpK Family Box Vlo...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/jGG_-d3RnyI">Бренд ПРОТИВ Подделки ИГРУШКИ / Челлендж Распаковка Игрушек для Девочек Dolls Surprise - YouTube</a><br /> Любишь СЛАДОСТИ? Попробуй отгадать их по смайлам эмодзи! Скачай и пройди нашу игру в Google Play - https://goo.gl/Wv4DU7 ( Жми &quot;ЕЩЁ&quot;, там интересно) Реш...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/okAxRhOiwss">СЕМЕИ?КИ ЛОЛ ЕДИНОРОЖКИ И КОНТЕС! МУЛЬТИК ЛОЛ! LOL UNICORN VS COUNTESS Families Surprise UNDER WRAPS - YouTube</a><br />Сборник Семейки лол Единорожки и Контес на детском канале тойс энд долс. Мультики для девочек LOL UNICORN VS COUNTESS Families Surprise. Распаковка капсулы л...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/LTWBLvFa5wc">охотники на драконов 20 26 - YouTube</a><br /><br /><a href="https://mrdns.info/watch/l6oZm9GC1Cg/">Полынь, пончики и пирог, домашние дела. - YouTube</a><br />Длинный влог - соскучилась по камере ) Зачем я пью полынь, стираю шторы и глажу. Не бросила зарядку (кстати забыла показать свои мерки, сняла их так же 19 чи...<br /><a href="https://mrdns.info/watch/V6CyZ2oWTGU">Лео и Тиг - Сборник мультиков - все серии с 15 по 20 серии - YouTube</a><br />Подпишись и смотри первым #новыеСерии и #новыеМультики! Все серии подряд – #сборник, # мультики для детей В лесах Приморского края России родился леопард по ...<br />
Kotek
13 Kwiecień 2018 17:23
E tam. Wytarte frazesy.