08 Styczeń 2018/
Jakub Rzemieniecki

Co zrobić, aby ruch na stronie internetowej był większy?

co-wplywa-na-zwiekszenie-ruchu-na-stronach-www-blog

Niezależnie od tego czy serwis www jest stroną firmową, blogiem, sklepem internetowym czy jakąkolwiek inną platformą internetową, aby móc istnieć potrzebuje odwiedzin. Jeśli strona nie generuje ruchu, to żadnego pożytku z niej mieć nie będziemy – ani czytelników, ani klientów, a przecież o nich nam chodzi. Jest kilka sposobów, aby pozyskać wartościowy ruch i poniżej podpowiadamy, jak to osiągnąć.

1. Zacznijmy od samej strony www

To już doskonale wiemy, że aby być wyżej w wynikach wyszukiwania, nasza strona musi być odpowiednio zoptymalizowana, czyli powinna posiadać odpowiednią strukturę kodu, dane strukturalne i otagowanie, a także zoptymalizowane (czyli odpowiednio odchudzone) grafiki. Tak więc posiadanie zoptymalizowanej strony internetowej to dobry punkt wyjścia, ale to na pewno nie wystarczy, aby móc wygenerować i przede wszystkim utrzymać duży ruch na naszej stronie.

2. Dla użytkowników liczy się treść

Dla użytkownika nie będzie miało znaczenia jak bardzo zoptymalizowany jest kod JavaScript czy jakie dane strukturalne zaszyte są w stronie. Dla niego liczyć się będzie przede wszystkim to, co może przeczytać i zobaczyć. Wartościowe treści to takie, które przyciągają uwagę internautów, są zrozumiałe i łatwo można znaleźć w nich to co najważniejsze. Nie należy również zapominać o poprawności językowej i składni. A czy dobre treści mogą wygenerować również dodatkowy ruch? Oczywiście, ponieważ atrakcyjny dla użytkownika content będzie chętnie przez niego udostępniany innym.

co-wplywa-na-zwiekszenie-ruchu-na-stronach-www-2-blog

3. Różne formy treści

Jak już zostało powyżej wspomniane, treści na stronie internetowej powinny być atrakcyjne, ale co to właściwie znaczy? Spróbuj tworzyć je tak, aby były różnorodne i aby wykorzystywać różne formy przekazu, takie jak zdjęcia, video czy infografiki. Sam tekst na pewno nie jest tak atrakcyjny i czytelny, więc dobrze jest wykorzystać również inne formy przekazu.

4. Atrakcyjne nagłówki

Atrakcyjny, chwytliwy nagłówek to klucz to zainteresowania użytkownika i do spowodowania, aby chciał on kliknąć i przejść dalej. Należy tylko pamiętać, że nagłówek powinien odpowiadać temu, co znajduje się w samej treści. Jeśli nie chcemy zirytować użytkownika, powinniśmy się trzymać tej zasady.

5. Regularna aktualizacja treści

Nie należy zapominać o regularnej aktualizacji treści, aby na bieżąco informować użytkowników o tym co się u nas dzieje i aby cały czas miał po co odwiedzać nasz serwis. Dobrym pomysłem jest prowadzenie jakiejś formy aktualności lub bloga, dzięki którym nie tylko będziesz w stanie zainteresować użytkownika czymś nowym, ale również wpłynie to pozytywnie na odbiór Twojej witryny przez roboty Google. Jeśli publikowane przez Ciebie wpisy będą unikalne (absolutnie odradzamy wykorzystywania metody kopiuj-wklej) oraz konkretne i atrakcyjne, to masz szansę na zdecydowane zwiększenie ruchu na Twojej stronie www.

co-wplywa-na-zwiekszenie-ruchu-na-stronach-www-3-blog

6. Twoja strona w social media

Masz dobrze zoptymalizowaną stronę, która znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania, stworzyłeś bardzo dobrej jakości treści, które są chętnie czytane przez użytkowników i udostępniane przez nich dalej. Co jeszcze warto zrobić? Oczywiście warto wykorzystać potęgę mediów społecznościowych. Swoje treści możesz promować na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych miejscach. Możesz wykorzystywać do tego płatne kampanie promocyjne, które dostępne są np. na Facebooku. Dzięki nim masz dodatkową szansę na dotarcie do zupełnie nowych użytkowników i jeszcze większe zwiększenie ruchu na Twojej stronie.

7. Budowanie zaplecza linków

Odpowiednio przeprowadzony proces linkowania wpływa pozytywnie na to, jak Twoją stronę internetową widzieć będą roboty Google, czyli w konsekwencji jak wysoko znajdzie się ona w wynikach wyszukiwania. Zasada jest tutaj prosta – im lepsza pozycja w wynikach, tym więcej ruchu wygenerowanego na Twojej stronie. Nie należy też zapominać, że ruch generują nam również same serwisy, na których umieszczone są linki do naszej strony www.

8. Inne sposoby na generowanie ruchu na stronie

Oprócz wyżej wspomnianych istnieją jeszcze inne sposoby, aby zwiększyć ruch na naszej stronie internetowej. Są to między innymi linki sponsorowane (Google AdWords), tworzenie newsletterów czy korzystanie z artykułów sponsorowanych. O tych sposobach również można pomyśleć, jednak przede wszystkim należy pamiętać o tych, które wymienione zostały w poprzednich punktach.

Skomentuj

Lord Zergadis
08 Styczeń 2018 15:56
Nową formą, wręcz innowacyjną ostatnio są organizacje e-sportowe, które pomagają sponsorom w rozprzestrzenieniu jego reklamy.